Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Grandus świadczy pomoc prawną we wszelkiego rodzaju sprawach rodzinnych oraz opiekuńczych. Pomaga rozwiązać problemy prawne Klientów zarówno przed sądem jak i z pominięciem drogi sądowej. Poszukujemy najlepszych rozwiązań prawnych dostosowanych do indywidualnej sytuacji klienta. Sprawy rodzinne należą do najtrudniejszych i są najbardziej wyczerpującymi emocjonalnie dla stron
Dzięki merytorycznemu przygotowaniu możemy służyć naszym Klientom racjonalną analizą sytuacji oraz potencjalnych możliwości. Rozumiemy, że sprawy rodzinne są niezwykle delikatną materią. Dlatego każdy klient może liczyć na indywidualne podejście do swojego problemu oraz pełną dyskrecję. W sprawach rodzinnych, prowadzenie długotrwałego procesu nie zawsze jest zgodne z dobrem Klienta. Natomiast w sytuacji, gdy dojdzie do sporu sądowego istotne jest właściwe zabezpieczenie Klienta w trakcie trwania procesu.
Kancelaria oferuje pomoc prawną przy negocjowaniu i sporządzaniu warunków umów małżeńskich (tzw. intercyza), porozumień o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej (plan wychowawczy) oraz mediacje rodzinne.
W swej działalności Kancelaria zajmuje się także sprawami związanych z ubezwłasnowolnieniem i opieką nad osobami pełnoletnimi oraz małoletnimi, sprawami nieletnich (np. sprawy o demoralizację, sprawy o czyny karalne prowadzone przez sądy rodzinne). Pomagamy także w sprawach o umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym osoby chorej psychicznie bez jej zgody oraz w sprawach o zobowiązanie do poddania się leczeniu w stacjonarnym lub niestacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego.
Pomagamy w szczególności w następujących sprawach:
- rozwód bez orzekania o winie,
- rozwód z orzeczeniem o winie,
- separacja,
- ustalenie alimentów na rzecz dzieci i innych osób uprawnionych,
- pozbawienie, ograniczenie i zawieszenie władzy rodzicielskiej,
- ustalenie sposobu utrzymywania kontaktów z dzieckiem,
- ustanowienie rozdzielności majątkowej
- ustalenie lub zaprzeczenie macierzyństwa,
- podział majątku wspólnego rozwiedzionych małżonków,
- zezwolenie na wydanie paszportu dla dziecka,
- zmiana nazwiska dziecka,
- wyjazd dziecka za granicę – czasowy lub z zamiarem stałego pobytu,
- wybór sposobu leczenia dziecka,
- wybór szkoły, do której uczęszczać będzie dziecko
- ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa,
- umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym,
- zobowiązanie do leczenia odwykowego,
- sprawy o demoralizację